Alex Gufler i jego Wielki Szlem dla marki TON

05:32 Komentarzy: 0


Wielki Szlem, tam grają tylko najlepsi gracze. Zaprojektowana przez Alexa Guflera, nowa kolekcja Grand Slam firmy TON, to mistrzowskie zagranie na polu technologicznym. Efekt synergii wieloletniego doświadczenia projektanta mebli i finezyjnej techniki gięcia drewna opanowanej do perfekcji przez pracowników firmy TON.


- Obfite, wygięte formy kolekcji, zwykle spotykane w meblach metalowych, stanowią wyzwanie technologiczne przy zastosowaniu drewna. Wymaga to mistrzowskiego opanowania rzemiosła, aby produkt spełnił branżowe wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości mebli - tak Gufler przedstawia kolekcję. 

W krzesłach Grand Slam projektant subtelnie połączył wygięte elementy z litego drewna z wizualnie lekkim siedziskiem, wykonanym z precyzyjnie profilowanej sklejki.

Walory funkcjonalne krzesła


Alex Gufler zwrócił uwagę na funkcjonalność krzesła: „Projektując krzesło, myślałem również o ustawianiu go w stosy, czyli sztaplowaniu. Krzesło Grand Slam można ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu oszczędzamy miejsce przy ich przechowywaniu”. 

Dostępne opcje tapicerowania zwiększają różnorodność kolekcji. Krzesła mogą być wykonane z siedziskiem drewnianym, tapicerowanym lub mogą być tapicerowane w całości. Krzesła barowe również, a ponadto produkujemy je w dwóch wysokościach.

Co ciekawe, temat tenisa nie jest dla TON nowy, ponieważ w przeszłości fabryka produkowała już rakiety tenisowe. Nadając nowej kolekcji nazwę Grand Slam, oddajemy hołd naszej technologii obróbki drewna, która jest z nami nieprzerwanie od prawie 160 lat. Nowe materiały tapicerskie


Również w tym sezonie TON wprowadza nowe tkaniny obiciowe. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą ROHI, która produkuje najwyższej jakości tkaniny wełniane, TON oferuje teraz trzy odcienie premierowej tkaniny Milkyway. Naturalna wełna utkana na wzór migoczącej Drogi Mlecznej, powtarza swój wzór na rolce dopiero po trzech metrach. W rezultacie każde siedzisko jest wyjątkowe, co najlepiej uwidoczni się na większych grupach krzeseł.

Kolekcja Grand Slam i tkanina Milkyway prezentowane są na stronie TON, już w kwietniu pierwsze egzemplarze dotrą do Warszawy. 
Arek Kaczanowski

Wielki Szlem, tam grają tylko najlepsi gracze. Zaprojektowana przez Alexa Guflera, nowa kolekcja Grand Slam firmy TON, to mistrzowskie z...

0 komentarze: