Odzyskaliśmy Krzesło Kowalskiego

14:12 Komentarzy: 1


Po pół wieku wreszcie trafiło na rynek. Krzesło Kowalskiego to brakujący element układanki, zaginiona ikona polskiego designu z okresu PRL. 

To ikona niespełniona, choć projekt Bogusławy i Czesława Kowalskich miał wszystkie atuty by stać się meblem kultowym. Dlaczego tak się nie stało i musieliśmy czekać aż do XXI stulecia, by ujrzeć TO krzesło na oczy? O tym mówi nam Julia Starczewska-Zakrzewska, dyrektorka NowyModel.org w którym krzesło odtworzono. 

Mebel był pierwotnie częścią legendarnego w okresie PRL zestawu meblościanek autorstwa małżeństwa Kowalskich. Lekkość, smukłość, uniwersalny styl - to je wyróżnia. Krzesła powstają ręcznie z bukowego drewna oraz giętej sklejki oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem, dzięki czemu każde różni się odcieniem i usłojeniami. Czy wzornictwo, które powstało poza rynkowym i komercyjnym mechanizmami, ma dziś rację bytu? Przekonajcie się. Materiał zrealizowano podczas wystawy w SH Studio Szadkowski i Henschke w Warszawie, gdzie w czerwcu 2017 roku pokazywano krzesło. 

Więcej o krześle przeczytacie na www.nowymodel.org/project/krzeslo-kowalskiego/
Arek Kaczanowski

Po pół wieku wreszcie trafiło na rynek. Krzesło Kowalskiego to brakujący element układanki, zaginiona ikona polskiego designu z okresu P...

1 komentarz:

  1. How To Make Money On Sports Betting
    Online sports betting is available for a whole host of febcasino US and 1xbet app European sports betting markets. หารายได้เสริม Some US states, like bsjeon.net Louisiana and New Jersey, 바카라 사이트 allow

    OdpowiedzUsuń