Uczta (także) dla oczu

02:37 Komentarzy: 0

Owoce – być może najcenniejsze skarby lata – na jesień i zimę zamykamy w słoikach i butelkach. W szklanych naczyniach warto je też podawać, aby w pełni można było odczuć na równi smak, zapach i barwę dżemów, konfitur, soków i… wszelkich innych napojów. 

Dla przykładu cydr wspaniale zaprezentuje się w dużych (500ml) prostych szklankach. Przejrzyste proste ścianki pozwolą przyjrzeć się i barwie trunku, i jesiennym dodatkom – lasce cynamonu, plastrom suszonego jabłka, listkom przypraw. 

To samo dotyczy rozmaitych potraw na chłodno – zwłaszcza sałatek i deserów. Pucharek Krista (u góry) sprawia, że deser „szarlotka” ukazuje zachwycającą obfitość jesiennych owoców skąpanych w śmietance. To ważne, skoro zaznajomieni z hygge, sisu, lagom i ikigai zwłaszcza jesienią staramy się celebrować każdą chwilę.

Ale to nie wszystko. Duże szklane naczynia (powyżej misa na stopie z kolekcji Splendour) zamienią w zniewalającą dekorację stołu lub bufetu w jadalni wszelkie dary jesieni – owoce, jarzyny, orzechy, grzyby. To doskonały sposób na to, by oswoić, pokochać i celebrować jesień!
Arek Kaczanowski

Owoce – być może najcenniejsze skarby lata – na jesień i zimę zamykamy w słoikach i butelkach. W szklanych naczyniach warto je też podawać, ...

0 komentarze: